« Aktualności

X Mazer Cup International

23.03.2018

Jubileuszowy X Mazer Cup International, czyli największy na świecie festiwal miodów pitnych, przeszedł do historii. Odbył się on w dniach 16 – 18 marca 2018 w miejscowości Broomfield w stanie Kolorado. Był to nie tylko festiwal jubileuszowy, ale i rekordowy jeżeli chodzi o liczbę zgłoszonych do konkursu miodów pitnych oraz zespół sędziowski. Ponad 1100 miodów pitnych z całego świata, podzielonych na te profesjonalne i domowe oraz przydzielonych do 24 kategorii, oceniało ponad 100 sędziów.

W tym roku nie zabrakło także miodów pitnych z Pasieki Jaros. W kategorii Varietal Sweet (miody pitne z jednego gatunku miodu) nasz miód pitny dwójniak „Lipiec” zdobył srebrny medal. Drugie miejsce na podium cieszy tym bardziej, że „Lipiec” nigdy jeszcze nie był wystawiany do konkursu Mazer Cup.

Na wzmiankę zasługuje również fakt, że dwójka naszych przedstawicieli Dominika Napłoszek i Marcin Jaros zasiadali w komisjach sędziowskich i spędzili dwa dni na ocenianiu miodów pitnych z całego niemal świata.

 


Umieszczamy na Twoim urządzeniu pliki cookie, celem usprawnienia działania tej strony www.
W każdej chwili możesz usunąć i zablokować dalsze umieszczanie plików cookie zmieniając ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Czy masz ukończone 18 lat?